Ochotnicza Straż Pożarna
ZAUWAŻYŁEŚ POŻAR W LESIE ??? DZWOŃ TEL. 998 !!!
Dodatkowe menu

Program Świadomość = Życie

W 2010 roku Zarząd OSP Jedlnia - Letnisko jednogłośnie przyjął projekt programu "Świadomość = Życie" promującego naukę pierwszej pomocy na terenie gminy Jedlnia - Letnisko. Od tego czasu program realizowany jest w dwóch niezależnych od siebie etapach.  Pierwszy zakłada organizację bezpłatnych warsztatów z zakresu BLS (Basic Life Suport - podstawowe zabiegi ratujące życie) dla uczniów szkół z terenu gminy Jedlnia - Letnisko oraz powiatu radomskiego. Drugi to darmowe zajęcia dla chętnych w strażnicy OSP Jedlnia - Letnisko. Realizacją obydwu z nich zajmują się druhowie Edgar Zielonka oraz Jakub Wachnicki wspierani przez druhów Arkadiusza Żaczka, Pawła Styczyńskiego i Marcina Siczka.

W ramach programu rokrocznie tworzony jest kącik ratowniczy podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ręce naszych strażaków sztab WOŚP w Jedlni - Letnisko wielokrotnie składał podziękowania za wkład w przygotowanie Finałów.

Więcej informacji o programie pod numerem telefonu 791701963 - Jakub Wachnicki

Aktualności w programie

Działalność zespołu została zawieszona z powodu braku sprzętu do ćwiczeń. Do sierpnia 2012 przeszkolono ponad 2500 osób z terenu powiatu radomskiego. Jest to sukces o jakim nikt z nas nawet nie marzył. W założeniach planowaliśmy dotrzeć maksymalnie do 100 - 200 osób, a i to zdawało się być utopią. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli wspierającym naszą działalność, bez pomocy których nie dotarlibyśmy do tak imponującej liczby osób. Dziękujemy nauczycielom  ze szkół w których gościliśmy, strażakom z OSP Odrzywół, Komendantowi Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach, Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu oraz Dyrektorowi Biura Terenowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radomiu, ale przede wszystkim dziękujemy dzieciom i młodzieży szkolnej za chęć przyswojenia najważniejszej umiejętności jakiej uczyliśmy - umiejętności ratowania ludzkiego życia.

Zespół Świadomość = Życie