Ochotnicza Straż Pożarna
ZAUWAŻYŁEŚ POŻAR W LESIE ??? DZWOŃ TEL. 998 !!!
Dodatkowe menu

Członkowie

Naszą jednostkę tworzy 48 osób z Jedlni - Letnisko i okolic. Do zespołu wyjazdowego czyli Jednostki Operacyjno Technicznej kierowanej przez Naczelnika OSP wybrano w pełni wykwalifikowanych 22 strażaków. Decyzje kluczowe dla stowarzyszenia podejmuje 9-cio osobowy Zarząd wybierany na pięcioletnią kadencję.

Skład osobowy Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni - Letnisko:

Prezes Zarządu  - dh Siczek Tomasz

V-ce Prezes Zarządu, Naczelnik OSP - dh Galbarczyk Jarosław

V-ce Prezes Zarządu - dh Wikaliński Krzysztof

V-ce Prezes Zarządu - dh Tomczyk Wojciech

Z-ca Naczelnika OSP - dh Wachnicki Jakub

Sekretarz Zarządu - dh Siczek Marcin

Skarbnik Zarządu - dh Styczyński Paweł

Gospodarz OSP - dh Sobolewski Cezary

Kronikarz OSP - dh Rusek Dawid

Komisja Rewizyjna OSP Jedlnia-Letnsko:

Przewodniczący - dh Szczęsny Jacek

Sekretarz - dh Dziupiński Artur

Członek - dh Osiński Sebastian

Sprzęt

Jednostka Operacyjno Techniczna prowadząca działalność ratowniczo gaśniczą dysponuje czterema samochodami specjalnymi oraz łodzią ratowniczą.

• Jelcz 010 GCBA 5/32 - Ciężki pojazd gaśniczy używany dzięki pojemnemu zbiornikowi wodnemu 5000 l jak również odpowiedniemu wyposażeniu głównie do działań gaśniczych.

• Man TGM 13.280 GBA 2,5/25 - Średni pojazd gaśniczy ze zbiornikiem wodnym 2500 l. Na swoim wyposażeniu posiada m. in. sprzęt do ratownictwa technicznego oraz medycznego. Używany jako auto pierwszego rzutu, oraz pojazd niezbędny przy wypadkach drogowych i wszelkiego rodzaju miejscowych zagrożeniach.

• Suzuki Grand Vitara 4x4 SLRw - Lekki samochód ratownictwa wodnego. Pojazd wyposażony w sprzęt ratownictwa wodnego oraz lodowego, po przyczepieniu łodzi służy do wszelkich działań związanych z ratownictwem wodnym, lodowym oraz powodziowym.

• Ford Transit SLBus - Lekki samochód ratowniczo gaśniczy przeznaczony do przewozu niezbędnego sprzętu oraz ludzi na miejsce działań

• Łódź hybrydowa AVA Rib z silnikiem zaburtowym. Jest jedynym skutecznym środkiem ratowniczym na zbiornikach wodnych oraz nieocenionym sprzymierzeńcem w trakcie działań powodziowych